TopTip

Zelený štvrtok prinesie na Rádiu LUMEN prenosy z Košíc a Banskej Bystrice

Zelený štvrtok prinesie na Rádiu LUMEN prenosy z Košíc a Banskej Bystrice zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Veľká noc 2021 bude opäť bez možnosti navštíviť kostoly. Rádio LUMEN pripravilo viaceré priame prenosy a novinky do programu, ktoré uvidíte aj cez live stream na facebooku.

ZELENÝ ŠTVRTOK
08:30 Modlitba posvätného ruženca
10:00 Missa chrismatis: Priamy prenos sv. omše svätenia olejov z Katedrály – Dómu sv. Alžbety v Košiciach - celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita
12:00 Anjel Pána
12:10 Hudobný aperitív: Spevy z omše na pamiatku Pánovej večere. Liturgická hudba Zeleného štvrtka z tvorby SK skladateľa Pavla Kršku v podaní Chrámového zboru LA FAMIGLIA zo Žiliny + výber duchovných piesní moravského zboru ANIMA UNA.
16:00 Sviatočné svetielko Postavy Veľkej noci
17:00 Úvod do liturgie Veľkej noci
18:00 Liturgia veľkonočného trojdnia z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - Zelený štvrtok. Priamy prenos svätej omše na pamiatku Pánovej večere. Celebruje Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup. (live stream na facebooku Rádia LUMEN)
20:00 S Ježišom v Getsemanskej záhrade Priamy prenos modlitebného pásma z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

21:00 Gospelparáda Premiéra múzickej Krížovej cesty "Živé spomienky" tvorivej skupiny Poetica Musica. 
Podrobný program na Zelený štvrtok nájdete v sekcii PROGRAM.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.