TopTip

Mons. Ján Kuboš upriamil našu pozornosť na Svetlo z neba

Mons. Ján Kuboš upriamil našu pozornosť na Svetlo z neba Biskup Ján Kuboš (vpravo) v spoločnosti moderátora Pavla Jurčagu

12. predvianočná duchovná obnova na Rádiu LUMEN opäť pritiahla k rádiám množstvo poslucháčov. Mons. Ján Kuboš sa vo svojich úvahách venoval spojitosti Svetla a Vianoc.

Špeciálny program počas duchovnej obnovy je tradičnou prípravou na Vianoce, ktorú poznajú poslucháči Rádia LUMEN už viac ako jedno desaťročie. Exercitátorom a hlavným celebrantom svätých omší bol Ján Kuboš, diecézny administrátor Spišskej diecézy. „Všetkým vám želám, aby sme takto obnovení, otvorení pre Božie svetlo mohli sláviť aj tohtoročné Vianoce v láske, teda bez strachu, s tou vyhliadkou, kam máme nasmerovaný náš život,"  povedal Mons. Ján Kuboš na záver obnovy.
Do programu sa zapájali poslucháči zo Slovenska aj zo zahraničia, ktorí nás počúvali prostredníctvom internetu. Špecialitou tohtoročnej duchovnej obnovy bolo požehnanie rodinám poslucháčov zídených pri betlehemským jasliach v priamom prenose.

Trojdňový program priniesol okrem priamych prenosov sv. omší aj adorácie z rozhlasovej kaplnky a úvahy o Svetle z neba, ktoré k nám prichádza na Vianoce. Mons. Ján Kuboš sa počas prvého dňa obnovy venoval Božím poslom, ktorí prichádzajú aj do nášho života. A podľa jeho slov to nemusia byť len anjeli, ale aj ľudia, ktorí majú pre nás Boží odkaz a my môžeme reagovať alebo odmietať tieto "výzvy z neba". Počas druhého dňa využili viacerí poslucháči aj možnosť skontaktovať sa s exercitátorom cez živé vysielanie Rádia LUMEN. Mnohí priznali, že Rádio LUMEN počúvajú v domácej karanténe a duchovná obnova bola pre nich skutočne pokojnou prípravou na Vianoce. 
K myšlienkam Jána Kuboša sa môžete navrátiť cez odkazy v našom archíve:

Prvý deň:

Piatková sv. omša 18:00: ZÁZNAM

Piatkový večerný program od 20:00: ZÁZNAM

Druhý deň:

Sobotná adorácia a úvahy od 15:00: ZÁZNAM

Sobotná sv. omša o 18:00: ZÁZNAM

Sobotný večerný program zo štúdia od 20:15: ZÁZNAM

Tretí deň:

Nedeľná sv. omša o 08:30: ZÁZNAM

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.