TopTip

Zo zahraničia
V PANAME S DOMINIKOM: Dobrodružstvo SDM sa začína!

V PANAME S DOMINIKOM: Dobrodružstvo SDM sa začína! Neplánované stretnutie slovenských a poľských pútnikov v historickom centre Panama City

Mladí Slováci včera zažili oficiálny začiatok Svetových dní mládeže. Pred otváracou sv. omšou stihli navštíviť panamský národný park a zahrali si nečakaný futbalový duel. Dianie v Paname sledujeme s Dominikom Kadlečíkom.

Dobre ránko všetkým na Slovensko. Začína sa ďalšie dobrodružstvo.

Program mladých Panamčanov pre slovenských pútnikov
Predchádzajúci deň bol opäť veľmi bohatý. Ráno sme začali oficiálnym slovenským programom v átriu školy svätého Vincenta, kde sme ubytovaní. Mladí Panamčania si tu pre nás pripravili program spojený s modlitbou svätého ruženca. Svoje vystúpenie nacvičovali až do neskorej noci.
Zvyšok dňa pokračoval v radosti a veselosti. Každý si mohol spraviť program podľa svojej chuti. Ja som sa rozhodol navštíviť spolu s kamarátmi neďaleký národný park.

Dominik stihol v utorok 22. januára v Paname aj návštevu národného parku
Neskôr sme sa presunuli na priestranstvo, kde bude počas najbližších dní prebiehať hlavný program Svetových dní mládeže. Podvečer sa uskutočnila svätá omša, po ktorej pokračoval program spojený s tancom a ohňostrojom.

Otváracia sv. omša Svetových dní mládeže

Program bežal až do neskorej noci, ale s kamarátmi sme sa už pred jeho koncom vybrali do starého mesta na večeru. Po ceste sme stretli panamské deti, ktoré sa na ulici hrali futbal. Hneď sme sa k nim pridali. 

Záverečná fotografia po futbalovom zápase s panamskými chlapcami priamo na ulici

Čo sme zažili v Paname v utorok 23. januára? Dozviete sa už zajtra v pokračovaní V PANAME S DOMINIKOM. 

 

PREČÍTAJTE SI AJ:

V PANAME S DOMINIKOM: Ako Slováci v Paname pokorili Pacifik

V PANAME S DOMINIKOM: Na dni v diecéze Santiago nezabudneme!

V PANAME S DOMINIKOM: Čo sme po sebe domácim zanechali?

V PANAME S DOMINIKOM: Dobrodružstvo SDM sa začína!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.08.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za rodiny, aby sa prostredníctvom života modlitby a vzájomnej lásky čoraz viac stávali školami pravej ľudskosti
  • Úmysel KBS na august: Aby sme na pútnických miestach našej krajiny načerpali dostatok duchovných síl na zvládanie každodenných ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.