TopTip

Očami Josepha Ratzingera / Benedikta XVI.

Očami Josepha Ratzingera / Benedikta XVI.

27032023

Kto sa pozrie na srdce preniknuté láskou k nám a vždy otvorené, cíti, aké pravdivé je toto zvolanie: „Pane, všetko moje šťastie si ty sám.“

Zdroj: Anjel Pána, 27. júna 2010

28032023

Aj my veríme, napriek našim pochybnostiam a temnote; veríme v teba, pretože máš slová večného života; chceme veriť v teba, ktorý nám dávaš spoľahlivú nádej na život za životom, na pravý a plný život v tvojom kráľovstve svetla a pokoja.

Zdroj: Anjel Pána, 9. marca 2008

29032023

Kristovo srdce je boho-ľudské: v ňom sa Boh a človek stretli dokonalým spôsobom, neoddelene a nezmiešane. On je obraz, ba viac: vtelenie Boha, ktorý je láska, milosrdenstvo, otcovská a materinská nežnosť, Boha, ktorý je život.

Zdroj: Anjel Pána, 9. marca 2008

30032023

Áno, kríž zjavuje plnosť Božej lásky k nám. Ukrižovanú lásku, ktorá sa nezastaví pri utrpení Veľkého piatka, ale dosiahne svoj vrchol v radosti zo zmŕtvychvstania a nanebovstúpenia a v dare Ducha Svätého, Ducha lásky, skrze ktorého sú odpustené hriechy a odpustenie a pokoj sú udelené aj dnes večer.

Zdroj: Kázeň, 29. marca 2007

31032023

Toto vedomie, nádej, že Pán aj po ťažkých chvíľach vždy prejaví svoju prítomnosť a lásku, musí oživovať každé kresťanské spoločenstvo, ktoré jeho Pán obdaril bohatými duchovnými zásobami, ... Týmito zásobami sú poslušnosť jeho slovu, sviatosti a každý iný duchovný zdroj liturgie a osobnej modlitby. Napokon, skutočnou zásobou je jeho láska.

Zdroj: Homília, 25. marca 2007

01042023

Ak sa bližšie pozrieme na tohto človeka ukrižovaného medzi zemou a nebom, ..., zistíme, že kríž nie je víťazným znamením smrti, hriechu a zla, ale žiarivým znamením lásky, áno, obrovskej Božej lásky.

Zdroj: Príhovor 22. apríla 2011

02042023

Kvetná nedeľa

Hosanna na výsostiach! Toto radostné zvolanie, ktoré nám odovzdali všetci štyria evanjelisti... vyjadruje jednomyseľné presvedčenie, že Boh v Ježišovi navštívil svoj ľud a že konečne prišiel vytúžený Mesiáš. A všetci sú tu v rastúcom očakávaní diela, ktoré Ježiš vykoná, keď vstúpi do mesta.

Zdroj: Kázeň, 1. apríl 2012

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa para una parcela estrecha.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.