TopTip

Zo zahraničia
V PANAME S DOMINIKOM: Biskup Galis hovoril o svojej viere

V PANAME S DOMINIKOM: Biskup Galis hovoril o svojej viere Dominik Kadlečík na hlavnom programe Svetových dní mládeže

Mladí v Paname majú ďalšie zážitky. Stihli už vidieť Svätého Otca z tesnej blízkosti a biskup Galis im povedal svedectvo z vlastného života. Informuje nás Dominik Kadlečík.

Dnes 24. januára sme zažili zasa spolu na úvod dňa krásne katechézy a program s bratmi a sestrami z Česka. Dnešným dňom nás sprevádzal náš otec biskup Tomáš Galis, ktorý nám povedal svoju skúsenosť z čias, keď mal 17 rokov. Svoje životné dilemy vtedy vyriešil jednoduchým postojom: "Odovzdaj svoj život Bohu a povedz hľa tu som!"

Biskup Galis povzbudil mladých svojim svedectvom

Štvrtkový program sme začali na úvod krásnou piesňou, kde nám zaspieval náš 30 členný zbor. Spevom sprevádzali mladých aj na sv. omši.
Zbor spievajúci na svätej omši
Po programe sme sa spolu s partiou vybrali do centra Panama City na obed a mali sme v pláne navštíviť jeden z mrakodrapov. A už od začiatku si nás Otecko viedol. Nevedeli sme, ako sa dostaneme do centra a zrazu sme stretli manželov, ktorí nás zviezli až do mesta a mali otvorené srdcia pre nás.
Na ceste po meste na večerný program, kam sme išli privítať nášho Svätého Otca, sme mali šťastie na obetavých a láskavých záchranárov. Touto formou pozdravujem všetkých, i našich záchranárov na Slovensko, a nesiem vás vo svojom srdci.
Skupina záchranárov na Svetových dňoch mládeže
Program so Svätým Otcom bol veľmi nádherný a povzbudzujúci. Tešili sme sa, keď sme ho mohli vidieť kúsok od nás, doslova na pár metrov na papamobile, a potom na oficiálnom uvítacom programe.
 
PREČÍTAJTE SI AJ:

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.08.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za rodiny, aby sa prostredníctvom života modlitby a vzájomnej lásky čoraz viac stávali školami pravej ľudskosti
  • Úmysel KBS na august: Aby sme na pútnických miestach našej krajiny načerpali dostatok duchovných síl na zvládanie každodenných ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.