TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Na ceste k svetovému stretnutiu rodín

Na ceste k svetovému stretnutiu rodín

zdroj foto: flickr.com, Evil Erin, CC licencia

Rada KBS pre rodinu vydala pastoračnú pomôcku pre stretnutia rodín vo farnosti s názvom Rozprávajme sa o rodine! Buďme rodinou! 

Pastoračná pomôcka je odpoveďou na výzvy pápeža Františka a synody biskupov o rodine k sprevádzaniu rodín vo farnosti. Ponúka námety na stretnutia rodín s cieľom podnietiť vzájomný rozhovor manželov o svojej rodine, aby sa ich rodina stávala takou, akou má byť, pre dobro, harmóniu a rast všetkých jej členov. Zároveň je to príležitosť pre rodiny farnosti stretnúť sa, spoznať sa a vytvoriť hlbšie priateľstvo. Tejto téme sme sa venovali aj v relácii Od ucha k duchu v sobotu 21. júla, kde hosťami boli manželia Anna a Emil Kondelovci zo Žilinskej diecézy  a o.Marek Iskra z Banskobystrickej diecézy. Rozprávali sme sa aj o témach, ktoré sú zhrnuté v dotazníkoch. Budeme radi ak si ich vo svojich rodinách s manželom alebo s manželkou prejdete a napíšete nám, čo vás oslovilo pri vypĺňaní dotazníkov. V relácii Od ucha k duchu budeme pokračovať v diskusii o tejto téme už v sobotu 04. augusta o 20:15.

Dotazník č. 1

Dotazník č. 2

Dotazník č. 3

Dotazník č. 4

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.02.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Za úprimné a srdečné prijatie všetkých, ktorí sa stali obeťami obchodu s ľuďmi, boli donútení k prostitúcii alebo trpeli násilím.
  • Úmysel KBS na február: Aby chorí na príhovor Panny Márie Lurdskej prežívali svoje utrpenie s Kristom, a tak prinášali v Cirkvi bohaté ovocie.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.