TopTip

TO SME MY: Andrea Kundrová

TO SME MY: Andrea Kundrová

V pozadí každodenného vysielania pracujú ľudia, ktorí sú autormi dobrých nápadov, atraktívnych súťaží a viacerých inovácií. Medzi nich jednoznačne patrí naša PR manažérka Andrea Kundrová. Počuť ju občas môžete aj v našom vysielaní v seriáli Na skok do kuchyne. Čoskoro ju však čaká zmena priezviska. Aj o tom viac v našom rozhovore.

Dnes PR manažérka, niekoľko rokov predtým moderátorka v rozhlase, i v televízii, produkcia, či réžia. V mediálnom svete si ako „ryba vo vode“. Aspoň taký pocit som nadobudol po prečítaní si tvojho stručného životopisu. Ťahalo ťa to pred mikrofóny už odmalička?

Ale áno. Najkrajší vianočný darček ešte na základnej škole bol mikrofón, ktorý dodnes mám. Pamätám si, že som ho hneď zapichla do veže a blábotala som celé hodiny fascinovaná tým, že v miestnosti sa ozýva môj hlas. Mala som však aj veľa iných profesijných snov a takmer všetky sa mi splnili. Bola som už aj učiteľka, čašníčka, pokladníčka, obchodníčka. Jediné, čo už asi nestíham je byť zubárka. Aj keď nechýbalo veľa a mohla zo mňa byť dentálna hygienička.

Máš za sebou masmediálne štúdiá, ale živíš sa aj vyučovaním anglického jazyka. Stihla si nebodaj dve vysoké školy?

Almost:) Jednu s papierom som už ukončila. Na druhej VŠ - škole života  -stále som. A aj z tej jedného dňa dostanem diplom a to bude to dôležitejšie hodnotenie. Angličtinu vyučujem už iba v minimálnej miere, aby som nezabudla tú svoju. Firma, v ktorej pôsobím ako lektorka, je moja srdcovka a neviem sa ich akosi vzdať.

Pôsobenie vo viacerých komerčných médiách v minulosti a dnes Rádio LUMEN. Ako sa tvoje cesty spojili s našim rádiom a kedy to bolo?

Neviem, či si spomínaš, ale raz keď sme boli spolu na obede si sa ma opýtal, že ako je možné, že ja som v Lumene. Zaujímalo ťa kto ma vlastne vyberal pre túto prácu. A ja som ti povedala, že ja som si vybrala Lumen. Do detailov nepôjdem, lebo je to dlhá story, ale ďakujem aj touto cestou nášmu p. riaditeľovi o. Jurajovi Spuchľákovi, že dal priestor nám dvom tvoriť PR oddelenie. Myslím, že sa nám podarilo zrealizovať niekoľko pekných projektov, vďaka ktorým pomáhame ľuďom a zároveň robíme PR Bohu.

Ako to myslíš - robiť PR Pánu Bohu?

Vždy som mala jasno v tom, že chcem pracovať v médiách a aj som dlho pracovala. Zažila som však vyhorenie. V tom čase som zobrala nohy na plecia a odišla do Ameriky. Po návrate z New Yorku som však bola ešte viac vyčerpaná ako keď som tam išla. A tu prišiel moment keď mojím jediným spásnym východiskom bolo odovzdať sa Ježišovi každou bunkou svojho tela. Povedala som mu: "Tak a teraz je rad na Tebe, ja už nevládzem. Ty ma veď, Ty rozhodni, čo bude zajtra." Potrebovala som návod na použitie môjho života minimálne tak jasný ako blesk z jasného neba. Rýchly a viditeľný. Presný a účinný! A On začal konať...Za všetky milosti, ktoré mi dal a stále dáva, som mala potrebu sa mu odvďačiť a robiť to, čo ma baví a zároveň preňho. Tak robím promo Pánu Bohu a umožňuje mi to práve Rádio Lumen.

V Rádiu LUMEN máme aj obľúbenú rubriku Boh v mojom živote. Tak pozrime sa aj na túto tému, keďže patríš k ľuďom, ktorí začali naplno žiť svoju vieru v dospelosti. Niektorí ľudia hovoria v tejto súvislosti o skúsenosti osobného obrátenia. Prežila si niečo podobné?

Mala som 33 rokov a nič nebolo ako som si predstavovala, že bude. Hľadala som prácu, ktorá by ma napĺňala, hľadala som muža, s ktorým by som mohla zdieľať svoj život, hľadala som stratené zdravie, jednoducho hľadala som to najsprávnejšie vyjadrenie seba. Bola som vychovávaná vo viere, základ tam teda bol, ale od živej viery mal môj život dosť ďaleko. Dnes som vďačná za všetky pokusy a omyly, za trápenie, bolesť a smútok, lebo práve to všetko mi umožnilo zažiť už tu na zemi stretnutie s Ježišom. A to bolo to najkrajšie stretnutie zo všetkých.

Si na pozícii PR manažérka Rádia LUMEN. Čo to vlastne znamená?

PR je z anglického slova public relations čiže vzťahy s verejnosťou. Staráme sa o poslucháčov, pripravujeme pre nich rôzne duchovné služby, realizujeme kampane. Za všetkým je jeden jediný cieľ. Aby sme boli všetci stále bližšie k Bohu. Snažíme sa formovať, viesť, ponúkať a pripomínať ten nekonečný zdroj sily, lásky a milosrdenstva nielen našim poslucháčom, ale často aj sami sebe.

S víťazkami júlového kola Pretekov čnosti počas Dňa modlitieb a spoločenstva v Rádiu Lumen

Od začiatku tvojho účinkovania v Rádiu LUMEN si priniesla do nášho vysielania i mimo neho viaceré novinky. Poslucháči si určite pamätajú súťaž Preteky čnosti. Mohli napísať príbeh o láskavých, obetavých, trpezlivých a iných čnostných ľuďoch. Tí, čo získali najviac hlasov  dostali od nás zájazd do Svätej zeme. Ako si prišla na takýto nápad, pretekať sa v čnostiach?

Myšlienka pretekať sa v skutočných hodnotách prišla nenápadne za volantom, keď som.... ale vieš čo... pekne je to opísané v knihe Preteky čnosti, ktorá je akýmsi vyvrcholením tohto projektu. Je stále dostupná na našom eshope http://www.eshop.lumen.sk/sk/ponuka-tovaru/knihy/preteky-nosti-1 a okrem iného v nej čitatelia nájdu viac ako 50 dojímavých skutočných príbehov našich poslucháčov, biblické citáty a krásne ilustračné fotografie. Vrelo odporúčam!

Zrejme mi dáš za pravdu, že úžasný benefit práce v Rádiu LUMEN je možnosť stretnúť vzácnych ľudí, našich poslucháčov, alebo inšpiratívnych spolupracovníkov nášho rádia...

Veru, niet nad osobný kontakt. Dodnes sa v myšlienkach vraciam k víťazom súťaže Preteky čnosti, s ktorými som bola vo Svätej zemi. Počúvať ich životné príbehy bolo niečo neuveriteľné. Miestami mrazivé, občas aj hrejivé. Pri každom som cítila veľký obdiv ako svoje kríže dokážu niesť. Od sestry Ulriky, cez pani Anku z Prešova až po pani Katku z Novej Ľubovne - to sú pre mňa veľkí ľudia. Na Lumenrodinách som zase spoznala sympatickú a početnú rodinu Lazorovcov z Markušoviec. Otec rodiny pán Peter Lazor dokonca získal aj celoslovenskú poctu keď ako nominant Rádia Lumen zvíťazil v ankete Otec roka 2017. Úprimne však musím povedať, že som pri tejto práci stretla aj ľudí, ktorí ma prekvapili nepríjemne. 

Prezradíš na čo sa môžu poslucháči tešiť v rámci súťaží a prekvapení, ktoré pre nich pripravujeme?

Rok 2018 je plne rozbehnutý, vieme sa už aj obzrieť za seba. Stále nová je naša vynovená webstránka lumen.sk. Úspešne sme zrealizovali 14. púť v Krakove, z ktorej sme si odniesli vzácny dar a kde odznela pozoruhodná kázeň o. biskupa Mareka Forgáča http://www.lumen.sk/aktualita/biskup-marek-forgac-co-vsetko-povedal-putnikom-v-krakove.html. Opäť rozširujeme azda najžiadanejší benefit pre našich patrónov a to sú úmysly modlitieb v ich podaní, ktoré budeme vysielať pred KBM. Práve máme rozbehnuté dve súťaže pre dospelých o víkendový pobyt v Brusne a pre deti miestenky do gospelového hudobného tábora.

A viac ako pol roka je stále pred nami. Plány sú smelé. Čakajú nás dva veľké projekty Všetky cesty vedú do Ríma a Darujem ti svoj talent. Detaily ešte zámerne nechcem prezrádzať, pretože všetko je v štádiu príprav. A pripravujeme aj novú knihu na september o zosnulej Márii Sabolovej.

Na prácu s mikrofónom si celkom nezanevrela, pravidelne ťa poslucháči počujú z nášho seriálu o varení Na skok do kuchyne. Pamätám si, že ktosi sa ťa raz opýtal, či to, čo navaríte, potom v skutočnosti aj zjete. Len už si nepamätám na tvoju odpoveď...

Samozrejme, že to všetko aj zjeme:-) Všetky jedlá, ktoré sme s respondentmi aj reálne navarili či napiekli som ochutnala. Ak neobsahovali mliečný produkt. Varenie v rádiu nie je úplne štandardný formát. Ešte som nepočula nikoho povedať "ách uši by jedli", ale ja napríklad žijem veľmi ďaleko od rodičov a ani zrátať nedokážem koľkokrát som varila s mamou cez telefón. A jedlo bolo ako lusk. Každý recept zo seriálu Na skok do kuchyne publikujeme na našom webe, takže sa k tomu poslucháči môžu vrátiť, prepísať si ho a vyskúšať. Myslím si však, že rubrika o varení nie je presne to pravé, čo chce Boh vyťažiť z mojich predošlých skúseností na to, aby sa oslávilo Jeho meno aj cez éter Rádia Lumen...

Na záver, nechajme prácu bokom. V čase keď budú poslucháči čítať tento rozhovor, už sa možno nebudeš volať Andrea Kundrová, ale Andrea ....?

Andrea Poláčková. 19. mája sa vydávam. Priznám sa, že zo zmeny mena mám dosť veľký rešpekt. Nechcela som mať dve priezviská, ale s tým dievčenským žijem už viac ako 30 rokov takže je to taký zvláštny pocit. Človek si však zvykne na všetko. Dôležité je, že si beriem človeka, s ktorým sa cítim skvele keď vedľa neho stojím, jem, aj sa modlím. Prosto stále.

 

TRI NAJ ANDREY KUNDROVEJ

Najväčšia túžba do manželstva

Mám doma jednu takú širokú košeľu, ktorú si roky odkladám, že raz možno snáď budem mať na istý čas väčšie bruško a si ju oblečiem:)

Najbližší cieľ v práci PR manažéra v Rádiu LUMEN

Dopísať tento rozhovor, dokončiť májový newsletter a rozposlať ho.

Najspôsob relaxu a trávenia voľného času

Spánok!

 

Prečítajte si aj:

TO SME MY - Martin Šajgalík

TO SME MY - Ivo Novák

TO SME MY - Diana Rauchová

TO SME MY - o. Ján Sabol

TO SME MY - Mária Trubínyová

TO SME MY- o. Juraj Spuchľák

TO SME MY- Ondrej Rosík

TO SME MY- Vladimíra Legíňová

TO SME MY- Monika Majerová

TO SME MY- Jana Kršňáková

TO SME MY- Ján Kraus

TO SME MY- Júliana Pavuková

TO SME MY- Andrea Čelková

TO SME MY- Ján Heriban

TO SME MY- Ján Krupa 

TO SME MY- Jaroslav Fabian

TO SME MY- Zuzana Szakácsová

TO SME MY- Júlia Kavecká

TO SME MY- Andrej Baldovský

TO SME MY- Martin Ďurčo

TO SME MY- Lucia Pálešová

TO SME MY- o. Pavol Jurčaga

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.