TopTip

Novinky
TO SME MY: Adriana Gandžalová

TO SME MY: Adriana Gandžalová

V Rádiu LUMEN nie je nováčik. Svojím talentom nás však ešte môže milo prekvapiť. V seriáli TO SME MY predstavujeme mladú moderátorku Adrianu Gandžalovú. 

Adriana, ty si pre mňa jedna veľká neznáma. Zatiaľ. Ale verím, že práve vďaka tomuto rozhovoru sa to zmení. Teraz si predstav, že si na kastingu a režisér ťa poprosí, aby si sa za 30 sekúnd predstavila. Čo o sebe povieš? Kto je Adriana Gandžalová?

Predstavivosť mám síce dobrú, ale takú otázku režisér kladie málokedy :-). Väčšinou ho zaujíma to, čo herec predvedie/ukáže. Pri predstavovaní totiž môže človek zveličovať alebo práve naopak ubrať zo svojich hodnôt. Preto aj teraz nechám predstavenie samej seba na odpovediach nasledujúceho rozhovoru.

Pekne diplomaticky si sa tomu vyhla:-). Zhodneme sa na však na tom, že si mladá talentovaná a ambiciózna slečna, ktorá tento rok úspešne ukončila štúdium na Fakulte dramatických umení AU v Banskej Bystrici. Predpokladám, že získanie titulu Mgr. art nebol jediný cieľ, prečo si študovala túto vysokú školu. S akým cieľom si tam išla?

Štúdiu na VŠ predchádzala stredná škola, ktorá bola v mojom prípade tiež špecifická, keďže som študovala na konzervatóriu hudobno-dramatické umenie. Výber Akadémie umení bol veľmi prirodzeným pokračovaním môjho zamerania. Ak ťa však zaujíma, prečo práve herectvo, neviem ti odpovedať jednoznačne. Umenie a kultúra sa v mojom živote objavovali už odmalička. Ako dieťa som pôsobila vo folklórnom súbore v speváckej, tanečnej a neskôr aj v hudobnej zložke, navštevovala som ZUŠ-ku a taktiež dramatický krúžok a čaro umenia ma natoľko lákalo, že som sa rozhodla ho ísť študovať a venovať mu všetok svoj čas.

Čiže umelecká brandža je tá oblasť, v ktorej chceš pôsobiť... Už počas štúdia si získavala prax. Ktorá skúsenosť/ti ťa natoľko obohatila, že stojí za zmienku?

Najviac ma obohatili samotné hodiny herectva, ktoré viedol asistent vedúceho ročníka – Tomáš Mischura. Jeho výčba sa výrazne líši od iných pedagógov a každá jedna hodina nás ako študentov posúvala dopredu a my sme mohli napredovať. Priviedol nás k inému nazeraniu na umenie ale aj na svet vôkol nás a ukázal nám, čo je podstatné v hereckom umení.

Čo ťa viedlo k tomu, že si začala spolupracovať s Rádiom Lumen? Túto otázku kladiem takmer každému, keďže toto rádio považujem za veľmi špecifické médium práve kvôli svojmu zameraniu a poslaniu. A povedzme si otvorene, práca v ňom nie je pre každého a nie každý je vhodný pre prácu v ňom. Aká bola tvoja motivácia?

Veľmi presne si pamätám na ten moment, keď ma s pozvánkou na ,,pohovor” zavolal Martin Šajgalík. Akurát som bola uprostred skúšobného procesu mojej monodrámy, čo bolo tvorivé obdobie, ale zároveň aj trochu stresujúce a napäté. Akonáhle mi však Maťo zavolal, moja nálada sa zmenila o 100 stupňov. Začala som od radosti poskakovať po miestnosti a vytešovať sa. Možnosť vysielať v Rádiu Lumen pre mňa predstavovala veľkú výzvu ale zároveň aj poctu. Vždy mi imponovala práca s hlasom a bola som pripravená smelo vykročiť do nových vôd - plniť poslanie Rádia Lumen.

Si moderátorka relácie Študentské šapitó, to je relácia pre mladých. Čím ťa oslovuje a prezraď ako sa spolumoderuje s Ondrom Rosíkom?

Študentské šapitó som si veľmi rýchlo obľúbila vďaka rôznorodosti každej časti. Raz k nám do štúdia zavítal spevák, potom maliar a prišiel aj hosť, ktorý precestoval skoro celú Afriku či Áziu. Na každé vysielanie sa vždy teším, pretože mi prináša nové poznatky, nové stretnutia a prostredníctom relácie môžem spoznávať svet plný zaujímavých ľudí.

Ondro je super človek a výborný kolega! Týmto by som sa mu chcela poďakovať za všetky cenné rady a pomoc pri vysielaní. To on ma zaučil a ukázal, čo a ako chodí. Hneď ma prijal ako svoju novú kolegyňu a myslím, že aj vďaka tomu, sa nám teraz spolu veľmi dobre vysiela.

Okrem Študentského šapitá ťa môžu poslucháči poznať aj z Piesní na želanie. Ktorá relácia ti je bližšia a čo by bolo pre teba výzvou moderovať v Rádiu LUMEN?

Každá relácia mi je bližšia niečím iným. Ako som už spomenula, ŠŠ je plné novosti a zaujímavosti a v Piesňach na želanie ma vždy zahreje pri srdci ako sú ľudia navzájom na seba dobrí, ako na seba myslia a chcú sa potešiť hoc iba pekným slovom, ktoré je často tým najdôležitejším.

Adriana moderuje reláciu pre mladých a ako mladý človek aj rada relaxuje pri ovocnej limonáde

Poďme trochu do súkromia. Pochádzaš z Pohorelej, priateľa máš údajne v Trnave, pôsobíš v Banskej Bystrici. Celkom zaujímavá trojkombinácia lokalít, medzi ktorými sa asi pohybuješ. Ako to máš rozdelené?

Ako kedy :-).  Niekedy je to veľmi komplikované, kvôli vzdialenosti jednolitvých miest, času a povinnostiam. Vtedy mám pocit, že nič nestíham, pretože sa len presúvam z miesta na miesto a môj prechodný domov je v dopravných prostriedkoch. Avšak snažím sa takýmto prípadom vyvarovať. Mám rada poriadok. Vo všetkom. Takže väčšinou všetko dopredu plánujem. Kde, koľko a s kým strávim najbližšie dni.

V rádiu ťa poslucháči nemajú možnosť vidieť, no máš aj televízne skúsenosti zo spolupráce s TV LUX a tam diváci určite neprehliadli tvoje zvláštne poznávacie znamenie a to je roztomilá jamka na brade. Reagujú na to ľudia? Je to taký tvoj identifikátor, alebo sa tým ani ty, ani tvoje okolie nezaoberáte? :)

Reaguje na to skoro každý. Už od detstva mi táto jamka v brade priniesla množstvo prezývok, ktoré sa nikdy neujali na dlhčí čas až na jednu. Počas prvého ročníka na VŠ, uprostred jedného spoznávacieho rozhovoru, prišiel ku mne spolužiak, ktorý jedol párok v rožku a prirovnal zatočený koniec rožka k mojej brade. Spolužiaci sa na tom tak zabávali, že ešte aj teraz ma z času na čas oslovujú Rožtek.

V tvojom životopise som si všimla, že hráš na viacerých hudobných nástrojoch. Prezraď na akých a zvuk, ktorého nástroja je pre tvoje uši najpôvabnejší? Zvykneš doma na Vianoce urobiť taký súkromný koncert pre rodinu?

Na Vianoce ani v súčasnosti veľmi nie, ale keď som bola mladšia, vždy počas rodiných osláv a návštev som sadla za klavír a čosi som zahrala. Najprv som začala chodiť na ZUŠ-ke na flautu, neskôr na klavír a nakoniec som k tomu ešte pridala husle ako samouk. Najviac mi imponujú nástroje, na ktorých ešte neviem hrať a chcela by som. Je medzi nimi klarinet a cimbal, ale najpôvabnejší zvuk majú pre mňa sláčikové nástroje.

Keďže pri žene sa nepatrí hovoriť o veku, diplomaticky sa tomu vyhneme a poviem len, že patríš do generácie Y teda tzv. Deti milénia. (V takomto prípade vek asi nie je tabu:). Táto generácia sa vyznačuje priaznivým postojom ku komunikácii, médiám a digitálnym technológiám. Si aj ty taký "závislák"? A pridám ešte podotázku....Aká forma evanjelizácie ťa oslovuje?

Závislákom rozhodne nie som. Teší ma, že technológia napreduje a uľahčuje nám v mnohom prácu, ale má aj svoju zlú stránku, tak ako aj médiá. Rozhodne si myslím, že médiá majú veľkú silu a môžu ovplyvniť spoločnosť a jej zmýšľanie, preto treba vhodne vybrať tých, ktorí v médiach vystupujú. Prikláňam sa k evanjelizácii prostredníctvom ľudí - veriacich a ich svedectiev. Myslím si, že rozpovedaním a šírením malých zázrakov, ktoré sa nám dejú každý deň vďaka Pánovi, môžeme pritiahnuť tých, ktorí tieto zázraky nevidia a poukázať na ne.

 

TRI NAJ Adriany Gandžalovej

Najobľúbenejšia vianočná pieseň

Vianočný album, ktorý naspieval Michael Bublé. Sú na ňom klasické piesne ako Jingle Bells, White Christmas či Ave Maria, ale Michael dal týmto piesňam takú krásnu originálnu atmosféru, že sa vždy neviem dočkať, kedy už nastane čas Vianoc, aby som ho mohla počúvať.

Najvzácnejšia životná lekcia

Život sám.

Najsilnejšia komunikačná zručnosť

Viem pozorne počúvať a vďaka herectvu viem oveľa lepšie komunikovať aj neverbálne. 

 

Prečítajte si aj: 

TO SME MY - Martin Šajgalík

TO SME MY - Ivo Novák

TO SME MY - Diana Rauchová

TO SME MY - o. Ján Sabol

TO SME MY - Mária Trubínyová

TO SME MY- o. Juraj Spuchľák

TO SME MY- Ondrej Rosík

TO SME MY- Vladimíra Legíňová

TO SME MY- Monika Majerová

TO SME MY- Jana Kršňáková

TO SME MY- Ján Kraus

TO SME MY- Júliana Pavuková

TO SME MY- Andrea Čelková

TO SME MY- Ján Heriban

TO SME MY- Ján Krupa 

TO SME MY- Jaroslav Fabian

TO SME MY- Zuzana Szakácsová

TO SME MY- Júlia Kavecká

TO SME MY- Andrej Baldovský

TO SME MY- Martin Ďurčo

TO SME MY- Lucia Pálešová

TO SME MY- o. Pavol Jurčaga

TO SME MY- Andrea Kundrová

TO SME MY- Kristína Hatarová

TO SME MY- Pavol Hudák

TO SME MY- Monika Strečková

TO SME MY - Jakub Akurátny

TO SME MY- Jaroslav Daniška

TO SME MY- Mária Čigášová

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.06.2019

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Za kňazov, aby sa striedmym a pokorným životom zasadzovali za účinnú solidaritu s najchudobnejšími
 • Úmysel KBS na jún: Aby sme mali dostatok duchovných povolaní a aby sme svojimi modlitbami vždy podporovali našich biskupov, kňazov, diakonov a zasvätených v ich službe
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.